nabór

5 MIEJSCE FURMANEK W PUCHARZE ŚWIATA

Katarzyna Furmanek (+78 kg) zajęła 5 miejsce w Pucharze Świata w Judo, który rozgrywany był w Lizbonie (10.10.2015). Kasia w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Niemiec – Kristin Buessow.

W drugiej spotkała się z Brytyjką Sarą Adlington, z którą wygrała przed tygodniem w GP w Taszkiencie. Niestety tym razem Brytyjka okazała się zbyt mocna. Porażka w walce z Adlington zepchnęła naszą zawodniczkę do repasaży. W pierwszej walce repasażowej Furmanek pokonała Francuzkę M Bairo i awansowała do walki o brązowy medal. „Fura” pewnie prowadziła pojedynek o medal wygrywając na kary shido 3:1, jednak w ostatnich 15 sekundach walki popełniła błąd, który bezwzględnie wykorzystała Holenderka Savelkouls wykonując punktowaną akcję na Yuko. Na odrabianie strat nie wystarczyło już czasu i reprezentantka Sekcji Judo została ostatecznie sklasyfikowana na 5 miejscu.