nabór

lwy-2016

FURMANEK Z KOLEJNYM MEDALEM PŚ, JABŁOŃSKA VII W MME

Katarzyna Furmanek (+78 kg) wywalczyła czwarty w tym roku medal cyklu Pucharu Świata. Tym razem nasza zawodniczka zajęła 2 miejsce w zawodach w Port Louis na wyspie Mauritius (7-8.11.2015).

Był to kolejny start, podczas którego zawodnicy mogli zdobyć punkty do rankingu olimpijskiego. Kasia w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie spotkała się z reprezentantką USA Niną Cutro-Kelly, którą pokonała na kary shido 2:3. W walce o finał reprezentantka Sekcji Judo wygrała z Argentynką Da Cunha wykonując punktowane akcje na yuko i wazari. Rywalką naszej zawodniczki w finałowej walce była reprezentantka Algierii Sonia Asselah. Niestety „Fura” podczas pojedynku doznała kontuzji palca i przegrała walkę 3:1 w karach shido. Warto przypomnieć, iż Furmanek, która walczy o nominację olimpijską zdobyła w tym roku już 4 medale Pucharu Świata (PŚ Praga – złoto, PŚ Casablanca – srebro, PŚ Mińsk – brąz, PŚ Port Louis – srebro).

Tydzień po zawodach Pucharu Świata w Bratysławie rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (13-15.11.2015). Sekcję Judo reprezentowały Magdalena Miller i Aleksandra Jabłońska. Magdalena, która startowała w zawodach w nietypowej dla siebie kategorii -63 kg (zazwyczaj rywalizuje w kat. -57 kg) przegrała pierwszą walką z późniejszą Mistrzynią Europy Amy Livesey i odpadła z dalszej rywalizacji. Aleksandra Jabłońska w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej pewnie pokonała Ukrainkę L.Drozdową. W trzeciej rundzie Ola uległa reprezentantce Włoch C.Paissoni, co oznaczało walkę w repasażu, w którym nasza zawodniczka zajęła VII miejsce.