nabór

FURMANEK ZE SREBREM MISTRZOSTW ŚWIATA

Katarzyna Furmanek reprezentująca naszą Sekcję podczas Mistrzostw Świata w Judo, które odbywały się w Astanie/Kazachstan w dniach 24-30.08.2015 zdobyła srebrny medal drużynowo!

Mistrzostwa Świata zaczęły się dla Kasi niezbyt udanie. Ze startu indywidualnego nasza zawodniczka odpadła po 2 walce przegrywając z Rosjanką Ksenią Chibisovą (w pierwszej walce reprezentantka AZS AWFiS pokonała reprezentantkę Chile Giordannę Gutierrez). Szansa na rehabilitację nadeszła bardzo szybko, bo już dwa dni po starcie indywidualnym. „Fura” znalazła się w narodowej drużynie, która w bardzo dobrym stylu wywalczyła srebrny medal. Polki w drodze do finału pokonały kolejno: Algierki, Niemki i Rosjanki. W walce o Mistrzostwo Świata uległy bezkonkurencyjnym Japonkom.

Pełne wyniki:

Kasi gratulujemy medalu i trzymamy kciuki za kolejne starty, które mogą przybliżyć naszą zawodniczkę do kwalifikacji olimpijskiej!!!!