nabór

lwy-2016

JUDOCY NAJLEPSI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI

Z czterema medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski (Kąty Wrocławskie, 6.04.2013) wrócili do Gdańska Judocy AZS AWFiS Gdańsk. Najlepiej z całej Sekcji spisała się Zuzanna Pawlikowska, która wywalczyła złoty medal w kategorii -52 kg.

Zuzia była bezkonkurencyjna i wywalczyła swój krążek we wspaniałym stylu wygrywając wszystkie pojedynki. Bardzo dobrze spisały się także Dominika Błach (-63 kg) i Maria Anderwald (-78 kg).

Obie zawodniczki zdobyły srebrne medale. Wicemistrzem Polski wśród młodzieży został także jedyny przedstawiciel męskiej części naszej Sekcji – Sebastian Przybysz (-81 kg). W Kątach Wrocławskich startowało pięciu judoków KS AZS AWFiS Gdańsk. Niestety bez medalu (5 miejsce) wróciła do Gdańska Magdalena Kowalczyk (-63 kg).

Mistrzostwa możemy uznać za bardzo udane, choć duża liczba srebrnych medali pozostawia pewien niedosyt. Warto jednak podkreślić, iż AZS AWFiS Gdańsk zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, a kobiety wygrały klasyfikację punktową. Mistrzostwa Polski Młodzieży były także bardzo udane dla innego Klubu z Gdańska. Judocy SGKS Wybrzeża zdobyli 5 medali:

4 złote i 1 brązowy. Wyniki osiągane przez młodzież KS AZS AWFiS Gdańsk i SGKS Wybrzeże Gdańsk świadczą o wysokiej klasie trenerów i zawodników z Pomorza.