nabór

JUDOCZKI ZDOMINOWAŁY PUCHAR POLSKI

Puchar Polski Seniorek i Seniorów (Luboń, 15.03.2014) potwierdził siłę pomorskiego Judo. AZS AWFiS Gdańsk wygrał klasyfikację medalową a SGKS Wybrzeże Gdańsk zajął drugie miejsce w tym zestawieniu.

Do sukcesu Sekcji Judo przyczyniły się głównie zawodniczki prowadzone przez trenera Radosława Laskowskiego. Warto podkreślić, iż na sześć zgłoszonych zawodniczek wszystkie zdobyły medale…Zuzanna Pawlikowska wygrała kategorię -52 kg, juniorki Magda Miller i Ola Jabłońska zdobyły srebrne medale w kat. – 57 kg i -70 kg, Katarzyna Furmanek okazała się bezkonkurencyjna w kat. -78 kg, a Asia Jaworska w kat. + 78 kg, brązowy medal dorzuciła Basia Lichońska (-78 kg).

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się podopieczny trenera Marka Adama – Sebastian Przybysz (-81 kg), który zdobył brązowy medal. Tomasz Domański i Jakub Zakrzewski (obaj -100 kg) zajęli piąte miejsca. Niestety Tomek uległ kontuzji i nie mógł powalczyć o brązowy medal. W zawodach nie wzięła udziału kontuzjowana Magda Kowalczyk (-63 kg). Warto także nadmienić, iż do Trójmiasta medale przywieźli zawodnicy SGKS Wybrzeże Gdańsk: Karolina Tałach (złoto), Halima Mohamed-Seghir (srebro) oraz Filip Puzyr (złoto).

Już w najbliższy weekend juniorzy młodsi naszej Sekcji powalczą w Pucharze Polski w Suchym Lesie.