nabór

JABŁOŃSKA I MILLER NA PODIUM PUCHARU EUROPY

Aleksandra Jabłońska i Magdalena Miller zdobyły medale Pucharu Europy Seniorek rozgrywanego w fińskim Tampere w dniach 3-4.10.2015.

Ola zajęła 2 miejsce w kategorii -70 kg, natomiast Magda sięgnęła po brązowy medal w kategorii -57 kg. Warto nadmienić, iż jest to drugi medal Magdy w seniorskim PE w tym sezonie (wcześniej wywalczyła srebro w Bratysławie, 5-6.09.2015). Ola, która wróciła po kontuzji odniesionej w marcu na PE w Sarajewie (5 miejsce) zdobyła swój pierwszy medal PE.

Obie reprezentantki naszej sekcji stoczyły po trzy walki. Pierwszego dnia zawodów Magda stanęła naprzeciw reprezentantki Norwegii Synne Anderssen, którą pewnie pokonała wykonując trzy akcje na Yuko i jedno trzymanie, które dało jej zwycięstwo przez Ippon. W półfinale Magda trafiła na reprezentantkę Finlandii Anni Ikala. Niestety nasza zawodniczka uległa rozstawionej Fince, co oznaczało walkę o brązowy medal z Francuzką Ait Mahrez Ouarda. Magda wygrała pewnie wykonując dwa rzuty za które otrzymała Yuko i mogła do końca kontrolować walkę. Drugiego dnia zawodów walczyła Aleksandra Jabłońska. Jej pierwszą rywalką byłą Włoszka Carola Paissoni. Ola pokonała wyżej rozstawioną zawodniczkę wykonując akcję na Waza-ari. Drugą rywalką naszej zawodniczki była Lina Materne (SWE), która także musiała uznać wyższość reprezentantki KS AZS AWFiS. Niestety plan zdobycia złotego medalu pokrzyżowała nam Litwinka Renalda Gedutyte, która przed czasem pokonała Olę przez Ippon. Srebrny medal cieszy, szczególnie po długiej przerwie związanej z kontuzją. Oli życzymy szybkiego powrotu do pełni formy.

Równolegle do w/w Pucharu Europy w Taszkiencie (UZB) odbywały się zawody rangi Grand Prix, w których udział brała Katarzyna Furmanek (+78 kg). Kasia, walcząca o kwalifikację olimpijską wygrała pierwszą walkę z Brytyjką Sarah Adlington. Niestety w drugiej uległa Rosjance Kseni Chibisovej i zakończyła swój udział w zawodach. Wygrana walka w zawodach rangi GP dała naszej zawodniczce kolejne cenne punkty do rankingu. Szansa na kolejne punkty już w najbliższy weekend podczas startu w Pucharze Świata w Lizbonie.