nabór

JAWORSKA NA PODIUM PUCHARU EUROPY W JUDO

Dużym sukcesem Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk zakończył się rozgrywany w Sarajewie PE Seniorów (30-31.03.2013). Joanna Jaworska zajęła trzecie miejsce w kategorii +78 kg, natomiast Magdalena Kowalczyk (-63 kg) uplasowała się na piątym miejscu.

Do Sarajewa trenerzy R.Laskowski i M.Adam delegowali pięciu reprezentantów KS AZS AWFiS Gdańsk: Magdalena Kowalczyk (-63 kg), Dominika Błach (-63 kg), Joanna Jaworska (-63 kg), Sebastian Przybysz  (-81 kg), Błażej Mielcarek (-81 kg). Najlepiej ze wszystkich zawodników spisała się Joanna Jaworska. Nasza zawodniczka rozpoczęła turniej od porażki z Brytyjką Telfer. Skomplikowało to sytuację Asi, gdyż poprzez repasaż mogła jedynie walczyć o brązowy medal. Walka z Serbką Milicą Zabic zakończyła się zwycięstwem naszej reprezentantki i to ona stanęła na najniższym stopniu podium. W Sarajewie świetnie spisała się także M.Kowalczyk walcząca w kategorii -63 kg. Choć Magda także przegrała pierwszą walkę i trafiła do repasaży, to w późniejszej fazie turnieju spisywała się zdecydowanie lepiej. W drodze do ścisłego finału Magda pokonała Serbkę Nikolajevic oraz Belgijkę Billiet. W walce o brązowy medal reprezentantka KS AZS AWFiS uległa Chorwatce Blagojevic. 5 miejsce jest jednak sporym sukcesem w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej. W tej samej kategorii walczyła inna reprezentantka naszego Klubu – D.Błach. Losowanie nie było jednak szczęśliwe dla naszej zawodniczki. W dwóch pierwszych walkach trafiła na faworytki zawodów i po dwóch porażkach odpadła z rywalizacji. Mężczyźni bez błysku  – Błażej Mielcarek i Sebastian Przybysz w kategorii (-81 kg) nie zdołali przebić się do ścisłego finału.

Kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem w kalendarzu judo będą Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywane w dniach 25-27.04.2013  w Budapeszcie. KS AZS AWFiS Gdańsk reprezentować będą: Zuzanna Pawlikowska (-52 kg) oraz Tomasz Domański (-100 kg). Duże szanse na występ ma także Joanna Jaworska (+78 kg), jednak ostateczna decyzja o jej występie zapadnie w przyszłym tygodniu. Niestety z powodu kontuzji barku na ME nie może pojechać brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy – Katarzyna Furmanek (-78 kg). Wcześniej – 6.04.2013 –  w Kątach Wrocławskich zostaną rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.