nabór

lwy-2016

JUDOCY AZS AWFIS GDAŃSK STARTUJĄ W IMPREZACH MISTRZOWSKICH

Maj i Czerwiec były bardzo pracowitymi miesiącami w wykonaniu Sekcji Judo AZS AWFiS Gdańsk.

Tydzień po Mistrzostwach Polski Młodzieży nasza Sekcja udała się na zgrupowanie szkoleniowe do Tokio (JPN, 18-31.05.2015). Zgrupowanie było bardzo istotnym elementem cyklu szkoleniowego i etapem przygotowań do imprez mistrzowskich.

Po powrocie z Japonii część grupy udała się na Puchar Świata do Mińska (4-7.06.2015). W zawodach udział wzięli: Magdalena Miller (-57 kg), Katarzyna Furmanek (+78 kg), Joanna Jaworska (+78 kg) i Błażej Mielcarek (-81 kg). Najlepiej spisała się Katarzyna Furmanek, która kolejny raz stanęła na podium Pucharu Świata, tym razem zdobywając brązowy medal. Słowa uznania należą się także Błażejowi Mielcarkowi, który nieznacznie (2:1 w karach) uległ późniejszemu zwycięzcy zawodów – Egipcjaninowi M. Abdelaal.

Kolejną istotną imprezą w kalendarzu były Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – OOM, rozgrywane w Luboniu w dniach 20-21.06.2015. Rewelacyjny występ odnotowała tam Karolina Miller (-70 kg), która została Mistrzynią Polski w świetnym stylu, pokonując wszystkie rywalki przed czasem. Gratulacje! 7 miejsce padło łupem Katarzyny Madajewskiej (+70 kg).

W tym samym czasie Katarzyna Furmanek przygotowywała się do I Igrzysk Europejskich (Baku/AZE, 12-28.06.2015). W stolicy Azerbejdżanu zjawiła się europejska czołówka Judoczek i Judoków, ponieważ Igrzyska Europejskie były jednocześnie Mistrzostwami Europy w Judo. Kasia Furmanek w losowaniu trafiła na nr 1 rankingu – Francuzkę Emilie Andeol. Niestety Furmanek po bardzo wyrównanej walce (2:1 w karach) musiała uznać wyższość Francuzki, która następnie pokonała pozostałe rywalki i została Mistrzynią Europy. Czujemy jednak lekki niedosyt, gdyż naszym zdaniem kary wypaczyły wynik rywalizacji i zostały przyznane „na wyrost”…okazja do rewanżu może nastąpić podczas Mistrzostw Świata (Astana, 23-30.08.2015).

Tuż po Mistrzostwach Europy w Gwangju (KOR, 2-14.07,2015) rozpoczęła się kolejna niezwykle ważna impreza sportowa. Mowa tu o Uniwersjadzie. Sekcję Judo reprezentowali: Joanna Jaworska (+78 kg), Tomasz Domański (-100 kg) oraz trenerzy kadry uniwersjadowej Radosław Laskowski (kobiety) i Marek Adam (męczyźni). W Korei bardzo dobrze spisała się Joanna Jaworska, która zajęła wysokie 7 miejsce. Tomek Domański uplasował się na 9 pozycji. W drużynie lepiej wypadł „Doman”, który wraz z kadrą zajął 5 miejsce. Niestety reprezentacja mężczyzn przegrała dziś mecz o brązowy medal z Ukraińcami (3:2).

Kolejne emocje związane z występami naszych zawodniczek i zawodników już niedługo. Anna Isenko wystąpi w PE w Londynie (10-12.07.2015). Tydzień później Karolina Miller i Anna Isenko wezmą udział w PEJ we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Rel. G.Skoczko – Kierownik AZS AWFiS Gdańsk