nabór

JUDOCY Z 7 MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI !!!

Siedem krążków to dorobek Sekcji Judo przywieziony z Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Katowicach w dniach 3-5.10.2014. Jako Klub zdobyliśmy największą ilość medali, co przyczyniło się do zwycięstwa w klasyfikacji punktowej wśród kobiet.

Najlepiej ze wszystkich reprezentantów naszej Sekcji wypadła Joanna Jaworska, która zajęła pierwsze miejsce w kat. +78 kg i ponownie została Mistrzynią Polski. Na drugim stopniu podium stanęły Katarzyna Furmanek w kat. -78 kg i Aleksandra Jabłońska w kat. -70 kg. Warto nadmienić, iż Aleksandra Jabłońska jako juniorka zdobyła czwarty z rzędu medal Mistrzostw Polski Seniorek (w tym roku Ola przejdzie do kategorii młodzieżowej). Brązowe medale MPS zdobyły Zuzanna Pawlikowska (-52 kg) i Magdalena Miller (-57 kg), która dopiero w tym roku przejdzie do kategorii młodzieżowej i jest to jej drugi medal MPS z rzędu.

Wśród mężczyzn najlepiej spisali się Sebastian Przybysz (-81 kg) i Tomasz Domański (-100 kg), którzy zdobyli brązowe krążki. Bardzo cieszy medal Tomka, który wrócił na matę po ośmiu miesiącach przerwy. Bardzo dobry wynik odniosła także Anna Isenko (-63 kg). Nasza najmłodsza reprezentantka (pierwszy rok kategorii juniora) zajęła świetne 5 miejsce. Na piątym miejscu znalazła się także Barbara Lichońska (-78 kg)

W niedzielę odbył się turniej drużynowy, w którym kobieca drużyna zajęła 4 miejsce. Klub nie korzystał z możliwości wypożyczenia zawodniczek z innych Klubów i cała drużyna złożona była tylko i wyłącznie z zawodniczek Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk. W składzie znalazły się: Zuzanna Pawlikowska (-52 kg), Magdalena Miller (-57 kg), Anna Isenko (-63 kg), Aleksandra Jabłońska (-70 kg), Katarzyna Furmanek (+70 kg), Joanna Jaworska (+70 kg) i Barbara Lichońska (+70 kg).