nabór

lwy-2016

JUDOCZKI ZE SREBRNYM MEDALEM UNIWERSJADY

Zuzanna Pawlikowska (-52 kg), Joanna Jaworska (+70 kg) oraz Katarzyna Furmanek (+70 kg) zdobyły srebrny medal drużynowo podczas Uniwersjady, która odbyła się w Kazaniu w dn. 7-11.07.2013 r.

Trenerem wszystkich w/w zawodniczek i trenerem kadry uniwersjadowej jest Radosław Laskowski. W „srebrnej drużynie” znalazły się także inne zawodniczki z Gdańska: Halima Mohamed-Seghir oraz Karolina Tałach (obie GKS Wybrzeże). Polki na swojej drodze do finału spotkały w pierwszej rundzie reprezentację Taipei. Nasze zawodniczki wygrały ten pojedynek 5:0. W kolejnej rundzie rywalkami biało-czerwonych była reprezentacja Egiptu. I w tym pojedynku nasze zawodniczki okazały się lepsze (wynik 4:1). W półfinale Polki czekała bardzo trudna przeprawa. Naprzeciw stanęły reprezentantki gospodarzy. Nasza drużyna w składzie: Pawlikowska, Perenc, Mohamed-Seghir, Tałach, Furmanek pokonała Rosjanki 3:2. Oznaczało to awans do finału i minimum srebrny medal. Na podopieczne Radosława Laskowskiego w finale czekały Koreanki. Polski zaczęły świetnie. Swoje walki wygrały Zuzia Pawlikowska i Agata Perenc. Niestety trzy kolejne padły łupem Koreanek i to reprezentacja z tego kraju wywalczyła złoty medal wygrywając pojedynek z Polkami 3:2. Srebrny medal Uniwersjady jest jednak dużym sukcesem – gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenera Radosława Laskowskiego.

Warto także nadmienić, iż w Uniwersjadzie drużynowo startowali mężczyźni. Wśród męskiej reprezentacji KS AZS AWFiS Gdańsk miał dwóch przedstawicieli: Tomasz Domański (zawodnik -100 kg) oraz Marek Adam – trener. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie 5 miejsce przegrywając finał z Węgrami.

Indywidualnie najlepiej spośród zawodników Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk spisali się: