KATARZYNA MADAJEWSKA Z BRĄZEM PUCHARU EUROPY

W dniach 14-15.04.2018 w Sankt Petersburgu (RUS) odbywał się Puchar Europy Juniorek. W zawodach udział wzięły dwie zawodniczki Sekcji Judo KS AZS AWFiS – Katarzyna Madajewska (+78 kg)

oraz Karolina Miller (-70 kg). Świetny wynik osiągnęła K.Madajewska, która zajęła 3 miejsce i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium Pucharu Europy Juniorek. Nasza zawodniczka w pierwszej walce pokonała reprezentantkę gospodarzy – A.Iliushkiną wygrywając poprzez Ippon. Dzięki wolnemu losowi w pierwszej rundzie i wygranej walce w drugiej rundzie nasza zawodniczka znalazła się w półfinale. Naprzeciw Katarzyny stanęła reprezentantka Japonii Ruri Takahashi. Japonka pewnie wygrała walkę odsyłając Madajewską do rywalizacji o brązowy medal. Katarzyna wywalczyła go w dobrym stylu pokonując kolejną reprezentantkę gospodarzy Irinę Zharlikovą. Rywalizację w kategorii -70 kg bardzo dobrze rozpoczęła Karolina Miller, pokonując w pierwszej rundzie Białorusinkę Zhannę Asipovich. Niestety w drugiej rundzie Karolina musiała uznać wyższość Holenderki Donji Vos, co oznaczało dalszą rywalizację w repasażach. Nasza zawodniczka w pierwszej walce repasażowej pokonała Rosjankę Elvirę Kamalovą. W kolejnej rundzie doszło jednak do Polskiego pojedynku z Elizą Wróblewską. Zwycięsko z pojedynku wyszła zawodniczka z Poznania. W związku z tym Karolina uplasowała się na 7 pozycji.

Pełne wyniki Pucharu Europy:
http://www.eju.net/results/?mode=showResult&id=3377

Równocześnie do Pucharu Europy w Polsce odbywał się Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szczyrku. Naszą Sekcję reprezentowali: Helena Wilczyńska, Joanna Świtońska, Kacper Soja, Jan Sosnowski. Najlepiej wypadłą Asia Świtońska, która w kategori -70 kg zajęła 3 miejsce. Gratulujemy

Pełne wyniki Pucharu Polski:
http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=446

Rel. G.Skoczko – Kierownik Sekcji Judo KS AZS AWFiS