nabór

lwy-2016

MADAJEWSKA I MILLER NA PODIUM WARSAW JUDO OPEN

W dniach 26-27.09.2015 odbył się Międzynarodowy Puchar Polski – Warsaw Judo Open. W zawodach udział wzięły dwie reprezentantki Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk. Karolina Miller startowała w kat. -70 kg (kategoria wiekowa U20), natomiast Katarzyna Madajewska w kat. +78 kg (kategoria wiekowa U20).

Obie zawodniczki spisały się bardzo dobrze i zajęły miejsca na podium. Katarzyna Madajewska w pierwszej walce pokonała Darię Tymann (GKS Czarni Bytom), w drugiej przez Ippon zwyciężyła zawodniczkę UKS Kodokan – Natalię Pilarczyk. Dwie wygrane walki oznaczały awans do finału, w którym Kasia nie dała rady Wiktorii Oleksiewicz (PUKS Makowiec). Przegrana oznaczała zajęcie 2 miejsca. Karolina startująca w kat -70 kg w pierwszej walce pokonała Estonkę Katrin Magedi natomiast w drugiej wygrała z Justyną Śliwą (UKJ AON Warszawa). Dwie wygrane walki dały awans do połfinału, w którym Karolina spotkała się z późniejszą triumfatorką zawodów Natalią Pękała. Nasza zawodniczka przegrała półfinał i musiała stoczyć walkę o brązowy medal. Rywalką Karoliny w walce o trzecie miejsce była Białorusinka Valeryia Liavitskaya. Karolina rozprawiła się z rywalką przed czasem i stanęła na najniższym stopniu podium.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe wyniki:

W najbliższy weekend kolejne emocje związane ze startami zawodników KS AZS AWFiS Gdańsk. Katarzyna Furmanek powalczy o punkty do rankingu olimpijskiego w Grand Prix w Taszkiencie (UZB). Magdalena Miller, Aleksandra Jabłońska i Barbara Lichońska wezmą udział w Pucharze Europy w Tampere (FIN). Trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów.