nabór

lwy-2016

6 MEDALI JUDOKÓW KS AZS AWFiS GDAŃSK

Zawodnicy Sekcji Judo KS AZS AWFiS wrócili do Gdańska z sześcioma medalami Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywały się w Katowicach w dniach 22-23.10.2016.

Tytuł Mistrza Polski po 3 latach odzyskał Tomasz Domański (+100 kg). Wicemistrzynią Polski została Joanna Jaworska (+78 kg). Brązowe medale wywalczyli: Monika Karkoszka (-52 kg), Monika Chróścielewska (-57 kg), Karolina Miller (-70 kg) oraz Katarzyna Madajewska (+78 kg). Warto podkreślić, iż Karolina Miller i Katarzyna Madajewska są jeszcze juniorkami. W MPS udział brali także inni reprezentanci naszej Sekcji: Magdalena Zbrzyzna (-57 kg/5 miejsce), Anna Isenko (-63 kg), Magdalena Kowalczyk (-63 kg), Dominik Chybczyński (-66 kg), Błażej Mielcarek (-81 kg) oraz Michał Jabłoński (-90 kg). KS AZS AWFiS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej kobiet i 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa Polski Seniorów były także zakończeniem rywalizacji w Lidze indywidualno-drużynowej Polskiego Związku Judo, w której udział brała żeńska część naszej Sekcji. Po trzech turniejach LID i MPS zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce z dorobkiem 99,5 pkt:
– 1 miejsce – GKS Czarni Bytom – 103 punkty
– 2 miejsce – KS AZS AWFiS Gdańsk – 99,5 punktów
– 3 miejsce – AZS UW Warszawa – 73,5 punktów
Zajęci drugiego miejsca pozwoli nam na start w KLUBOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY, które odbędą się w dniach 16-18.12.2016 w Belgradzie.