MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI: BRĄZ I DWA PIĄTE MIEJSCA DLA KS AZS AWFiS GDAŃSK

W dniach 5-6.05.2018 w Pile odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Judocy KS AZS AWFiS wywalczyli jeden medal i dwa piąte miejsca. Najlepiej spisał się Przemysław Szuta, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium MMP.

Przemek rozpoczął rywalizację od walk w grupie. Bilans dwóch wygranych i jednej porażki pozwolił na wyjście z grupy i dalszą rywalizację w półfinałach. Na drodze do finału stanął jednak reprezentant SGKS Wybrzeże Gdańsk – Michał Dudek – późniejszy triumfator zawodów, który pokonał naszego zawodnika. Porażka w półfinale oznaczała zajęcie 3 miejsca. W zawodach oprócz Przemka wystartowało jeszcze dwoje reprezentantów KS AZS AWFiS: Kacper Wilk (-73 kg) – 5 miejsce oraz Monika Karkoszka (-57 kg) – 5 miejsce.