nabór

lwy-2016

MPJ: ZŁOTO, SREBRO, BRĄZ DLA KS AZS AWFiS

Trzy medale wywalczyły Juniorki Sekcji Judo KS AZS AWFiS podczas Mistrzostw Polski Juniorek, które rozgrywane były w Kątach Wrocławskich w dniach 2-3.04.2016.

Na najwyższym stopniu podium po bardzo dobrych walkach stanęła Karolina Miller (-70 kg). Warto nadmienić, iż Karolina reprezentuje najmłodszy rocznik w kategorii juniorek. W drodze po złoty medal Karolina musiała stoczyć pięć pojedynków. W rundzie grupowej wygrała pojedynki z K.Kabatą oraz Z.Jankowiak. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość K.Hanelt. Stosunek walk 2-1 pozwolił Karolinie na awans do półfinału z drugiego miejsca. W półfinale Judoczka KS AZS AWFiS pokonała J.Śliwę i awansowała do walki o Mistrzostwo Polski. W finale w bardzo dobrym stylu zrewanżowała się K.Hanelt za grupową porażkę i po raz pierwszy została Mistrzynią Polski Juniorek. Karolina ma na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczony przed rokiem.

Srebrny medal dla KS AZS AWFiS wywalczyła Anna Isenko (-63 kg), która bez porażki awansowała do finału pokonując kolejno: M.Janus, J.Milej i A.Lewandowską. Nasza zawodniczka została zatrzymana dopiero w finale przez reprezentantkę UKJ 225 Warszawa – B.Kulik. Srebrny medal jest najlepszym wynikiem Ani w historii startów w Mistrzostwach Polski Juniorek. Ania w 2016 roku rozstanie się z kategorią juniorek i w przyszłym roku rozpocznie zmagania w kategorii młodzieżowej. Na najniższym stopniu podium stanęła także Katarzyna Madajewska (+78 kg). Kasia przegrywając walkę grupową z D.Tymann skomplikowała swoją sytuację trafiając w półfinale na późniejszą Mistrzynię Polski – Anitę Formelę. Niestety po bardzo wyrównanym półfinałowym pojedynku nasza zawodniczka przegrała na kary z Formelą i zajęła ostatecznie 3 miejsce. Brązowy medal był pierwszym krążkiem wywalczonym w Mistrzostwach Polski. W MPJ startowała także M.Karkosza (-52 kg), która zajęła 7 miejsce. W rywalizacji mężczyzn startował D.Chybczyński (-66 kg), który po jednej wygranej i dwóch przegranych walkach odpadł z dalszej rywalizacji.

KS AZS AWFiS Gdańsk zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowe kobiet i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej ogółem. W klasyfikacji punktowej wywalczyliśmy trzecie miejsce wśród kobiet.