nabór

SREBRNE SIOSTRY MILLER!

Miniony weekend upłynął pod znakiem kolejnych występów naszych Judoków. Zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk rywalizowali zarówno w kraju (Puchar Polski Juniorek, Sochaczew 05.09.2015) jak i za granicą (Puchar Europy Seniorek, Bratysława 5-6.09.2015).

Rewelacyjny występ odnotowały siostry Miller. Starsza- Magdalena (-57 kg) stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Europy Seniorek! Młodsza – Karolina (-70 kg) zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Juniorek. Cieszy przede wszystkim wspaniała postawa Magdy Miller, która pierwszy raz w życiu zdobyła medal na Pucharze Europy Seniorów. Magda w drodze do finału pokonała w pierwszej walce Chorwatkę Sikic, w drugiej walce rozprawiła się ze Słowenką Kropf, a w półfinale wygrała z reprezentantką Kosowa – Krasniqi. Finał zaczął się po myśli naszej zawodniczki, która wykonała punktowaną akcję i prowadziła na Yuko, niestety w drugiej części walki Magda popełniła błąd co pozwoliło Szwajcarce Amaron stanąć na najwyższym stopniu podium. W Pucharze Europy Seniorek startowały także Zuzanna Pawlikowska (-57 kg) oraz Joanna Jaworska (+78 kg). Wracająca po kontuzji Zuzia zajęła 7 miejsce, natomiast Joanna nie obroniła tytułu z przed roku i ostatecznie zajęła 2 miejsce.