nabór

PAWLIKOWSKA Z BRĄZOWYM MEDALEM PE W LONDYNIE

Wielkim sukcesem zakończył się rozgrywany w dniach 10-12.05.2013 Puchar Europy Judo. Zawodniczka Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk i studentka AWFiS  – Zuzanna Pawlikowska wywalczyła brązowy medal w kategorii -52 kg.

Zuzanna od początku walczyła bardzo dobrze. W pierwszej rundzie wygrała z Brytyjką Tarą Fitzjohn pokonując rywalkę przez Ippon. W drugiej rundzie podopieczna Radosława Laskowskiego pokonała Szwajcarkę Kathrin Frey (tym razem przez Wazari). Niestety w walce półfinałowej nasza zawodniczka uległa Lucile Duport z Francji. Porażka oznaczała walkę o brązowy medal. Zuzia wywalczyła go już w drugiej akcji, wykonała rzut na Ippon i zakończyła walkę przed czasem. Bardzo dobre – 5 miejsce zajęła także Katarzyna Furmanek (-78 kg). Miejsce Kasi cieszy bardzo, ponieważ zawodniczka wróciła do startów po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej operacją barku. Finałową siódemkę udało się także osiągnąć Marii Anderwald (-70 kg). Pozostali zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk nie zmieścili się w finałowych siódemkach w swoich kategoriach wagowych.

W maju startowali także kadeci. Warto tu wspomnieć szczególnie o Annie Isenko (-63 kg). Nasza zawodniczka zajęła znakomite V miejsce w bardzo dobrze obsadzonym Pucharze Europy, który został rozegrany w Berlinie w dniach 4-5.05.2013. Ania walczyła znakomicie aż do ćwierćfinału, gdzie uległa późniejszej triumfatorce Larze Reimann (Niemcy). Niestety nasza zawodniczka przegrała także walkę o brązowy medal. Jednak warto wspomnieć, iż podopieczna Piotra Staszkiewicza stoczyła podczas turnieju aż 7 walk (w kateori -63 wystartowało 44 judoków).